Skatīt ziņas tikai par: Visas Naktsmītnēm Ceļojumiem Profesionālās

Visi Lauku Ceļotāja jaunumi

2018. gada 8. novembrī interesentus aicinām uz LLTA "Lauku Ceļotāja" gada noslēguma semināru - kontaktbiržu "Vietējais ēdiens no ražotāja līdz ēdinātājam", kas norisināsies Kalnmuižas pilī, Kandavas novadā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


2018. gada 9. oktobrī no plkst. 10.00 - 14.00, Zemkopības ministrijā nozares profesionāļi iepazīstināja ar jaunākās likumdošanas aktualitātēm un piedāvātajiem risinājumumiem attiecībā uz "Izmantošanai pārtikā aizliegto un ierobežoti lietojamo augu, augu daļu un citu vielu saraksta" noteikumu projektu, grozījumiem MK Noteikumos Nr. 235 “Prasības olu apritei nelielā apjomā”, kā arī informāciju par augļu, ogu un dārzeņu alternatīvjām konservēšanas metodēm. Klausītājiem bija iespēja arī gūt plašāku skatījumu par Latvijas tradicionālo ārstniecības augu izmantošanu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Tūrisma mītņu, lauku labumu saimniecību, ēdināšanas iestāžu saimnieki!
Līdz 15. oktobrim Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" aicina jūs aizpildīt ikgadējo uzņēmējdarbības aptauju par aizvadīto tūrisma sezonu. Elektroniskā APTAUJAS ANKETA

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Izstrādāta nacionālās nozīmes vides kvalitātes zīmes "Zaļais sertifikāts" kritēriju tiešsaistes (online) versija, kas lauku tūrisma saimniekiem ļauj veikt pašnovērtējumu "Zaļā sertifikāta" saņemšanai. Vietne paredzēta kā iespēja pārbaudīt savu saimniecības atbilstību katram sertifikāta kritērijam. Vērtējumu saimnieks var saņemt, tomēr datus saglabāt var tikai tad, ja saimnieks pieslēdzas "Lauku ceļotāja" mājas lapas sistēmai un kļūst par reģistrētu lietotāju - tad variet arī pieteikties sertifikācijai. Tādējādi, šī iespēja vairāk paredzēta kā informatīva un izglītojoša funkcija pretendentiem vai tiem, kas apgūst līdzsvarotu saimniekošanu – dodot vērtējumu, bet nesaglabājot rezultātu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Jau vairākus gadus Latvijas lauku tūrisma aociācija "Lauku ceļotājs" ir apvienojies ar Latvijas un Igaunijas lauku tūrisma asociācijām un Dienvidsomijas reģionālo tūrisma biroju, kā arī vairākām universitātēm, arī ar Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūru (LIAA) un Igaunijas un Somijas tūrisma valsts mārketinga birojiem, lai veiktu kopīgas mārketinga aktiviātes Japānas tirgū un popularizētu Latviju, Igauniju un Somiju kā vienotu galamērķi Japānas tūrisma industrijai un individuāliem tūristiem.

Jau šonedēļ, no 20.-24. septembrim dosimies uz nozīmīgāko tūrisma izstādi Japānā "JATA expo 2018", kas norisnāsies Tokijā. 
 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Vietējās pārtikas produkcijas ražotāji un citi interesenti aicināti pieteikties uz darba semināru un individuālām konsultācijām Kuldīgā, Virkas  muižā 23. oktobrī par sekojošām tēmām:

• „Pārtikas produkti un kulinārais mantojums. Kā lietot mantojumu produktu veidošanā?“
Lektors/ konsultants: Dr. art. Astra Spalvēna, ēdiena kultūras eksperte.

• “Produkta un iepakojuma savienība. Iepakojuma klasifikācija, materiāli, formas, veidi, marķējums”.
Lektors/ konsultants: Mg.sc.soc. Iveta Krauja, Latvijas Iepakojuma asociācijas valdes priekšsēdētāja.
 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Apkopojot vietējās pārtikas produktu izplatītāju un sadarbības tīklu pārstāvju Latvijā un Baltijas jūras reģiona valstīs viedokļus par situāciju nozarē, nozares profesionāļiem un citiem interesentiem piedāvājam divus ziņojumus:

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Latvijas un Lietuvas dārzkopības institūti, muzeji un lauku tūrisma asociācijas, apvienojot spēkus kopīgā projektā „Vēsturiskie dārzi tūrismā” izdevuši rokasgrāmatu "Vēsturiskais un mūsdienu dārzs".  Interesenti var saņemt padomus, kā rīkoties, lai arī savu dārzu iesaistītu tūrisma piedāvājumā un atvērtu apmeklētājiem. Ir notikušas vairākas profesionālu dārzkopju sniegtas augļu koku veidošanas meistarklases un pieredzes apmaiņas braucieni. Par dārzu vēsturi, dārzu iekopšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienu dārzos padomi rodami jaunajā rokasgramatā, kas pieejama elektroniski (pdf) un drukātā versijā mūsu birojā - Kalnciema ielā 40, Rīgā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


"Riga Food 2018" izstādes laikā - 6. septembrī, plkst. 11.00-13.00, semināru zālē Nr. 1 - LLTA "Lauku Ceļotājs" kopā ar Lauksaimniecības organizācijas sadarbības padomi (LOSP)  seminārā "Bizness biznesam - no pārtikas audzētāja un ražotāja līdz patērētājam ēdināšanas uzņēmumos" pulcināja nozares pārstāvjus un interesentus.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


No 5.-8. septembrim piedalāmies pārtikas produktu izstādē "Riga Food 2018". Esam hallē, kur "Satiekas novada garša". Pie mums - "Lauku ceļotāja" stendā iespējams saņemt jauno tūrisma karti "Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms - Latvija, Lietuva", "Lauku ceļotāja" AVĪZI tūrisma profesionāļiem, uzzināt par 2019. gada akciju "Atvērtās dienas laukos" un jau pieteikties dalībai, kā arī mums būs citi tūrisma materiāli, kas jums noderēs plānojot rudens un nākamā gada vasaras ceļojumus! 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...