Projecti - arhīvs

Veicināt vides aizsardzības apziņu izprotošas un dabas resursu saudzējošas sabiedrības veidošanos Latvijā, veicot Zaļā sertifikāta uzturēšanu un izplatīšanu lauku tūrismā.

Projekta mērķauditorija:

Lauku tūrisma uzņēmēji Latvijā – lauku tūrisma mītņu un lauku mazo ražojošo uzņēmumu saimnieki. Šobrīd Latvijā ir 77 saimniecības, kurām ir piešķirts Zaļais sertifikāts. Institūcijas, uzņēmumi, organizācijas, kas nodarbojas ar vides jautājumiem Latvijā. Tūristi, sabiedrība, kas vēlas atpūsties un izzināt videi draudzīgus lauku tūrisma objektus.

LVAF

Veicināt vides aizsardzības apziņu izprotošas un dabas resursu saudzējošas sabiedrības veidošanos Latvijā, veicot Zaļā sertifikāta uzturēšanu un izplatīšanu lauku tūrismā, Zaļā sertifikāta kritēriju izstrādi mazajām ražojošām lauku saimniecībām un pretendentu inspekcijas braucienus.

Projekta mērķauditorija:

Lauku tūrisma uzņēmēji Latvijā – lauku tūrisma mītņu un lauku mazo ražojošo uzņēmumu saimnieki. Šobrīd Latvijā ir 72 saimniecības, kurām ir piešķirts Zaļais sertifikāts.
Institūcijas, uzņēmumi, organizācijas, kas nodarbojas ar vides jautājumiem Latvijā. Tūristi, sabiedrība, kas vēlas atpūsties un izzināt videi draudzīgus lauku tūrisma objektus.

LVAF

Projekta mērķis ir radīt un popularizēt tiešsaistes apmācību programmu "Videi draudzīgu tūrisma pakalpojumu dizains lauku mazajos un mikro uzņēmumos" (tiešsaistes apmācību programma ar tiešsaistes pārbaudes lapu un izdrukājamu rokasgrāmatas versiju lasīšanai un atsauksmēm), kas stiprinātu saiti starp pieaugušo izglītību un profesionālo darbību MVU lauku tūrisma nozarē.  

  1. Dalībnieku līmeņa mērķi:
    • iespēja ātri mācīties, praktisks mācību saturs, kas atbilst pašreizējā darba tirgus prasībām,
    • iespēja apgūt nozarei specifiskas un praktiskas zināšanas kā radīt konkurētspējīgu, videi draudzīgu pakalpojumu,
    • iespēja uzlabot konkurētspēju, lai paaugstinātu sniegumu.
  2. Organizāciju mērķi:
    • kapacitātes celšana, lai nodrošinātu piemērotu pieaugušo apmācību darba tirgus prasību apmierināšanai, un lai palīdzētu pedagogiem izmantot apmācības rīkus un radītu mācību saturu, kas balstās uz darba tirgus parsībām.
  3. Mērķi nozares līmenī:
    • konkurētspējas uzlabošana lauku tūrisma MVU nozarē, kas ir daļa no ekonomikas laukos projekta partnervalstīs.
Nordplus
Archived - 01.04.2018 - 15.12.2018

Zaļā Sertifikāta pretendentu pārbaude

Veicināt vides aizsardzības apziņu izprotošas un dabas resursu saudzējošas sabiedrības veidošanos Latvijā, veicot Zaļā sertifikāta uzturēšanu un izplatīšanu lauku tūrismā, Zaļā sertifikāta kritēriju izstrādi mazajām ražojošām lauku saimniecībām un pretendentu inspekcijas braucienus.

Projekta mērķauditorija:
Lauku tūrisma uzņēmēji Latvijā – lauku tūrisma mītņu un lauku mazo ražojošo uzņēmumu saimnieki. Šobrīd Latvijā ir 72 saimniecības, kurām ir piešķirts Zaļais sertifikāts.
Institūcijas, uzņēmumi, organizācijas, kas nodarbojas ar vides jautājumiem Latvijā.
Tūristi, sabiedrība, kas vēlas atpūsties un izzināt videi draudzīgus lauku tūrisma objektus.

>>> Projekta anotācija.
 

LVAF

Projekts „Livonijas kulinārais ceļš” stiprina Latvijas un Igaunijas kopīgā kulinārā mantojuma identitāti, popularizē Livonijas valsts vēsturisko nozīmi Igaunijas un Latvijas kopīgajā virtuvē un garšā šodien, un iesaista kopīgā tūrisma produktā aptuveni 250 pārtikas ražotājus un ēdinātājus abās valstīs.

Interreg V-A — Estonia–Latvia

Projekta mērķis ir veicināt vēsturisko šķirņu un dārzkopības tradīciju saglabāšanu un atjaunošanu, iesaistot dārzkopības vēsturisko mantojumu tūrismā. Projekta gaitā eksperti no Latvijas un Lietuvas dārzkopības institūtiem un muzejiem sniegs padomus par vēsturisko šķirņu priekšrocībām, audzēšanu un kopšanu dārzu saimniekiem, kuri vēlas veidot savu dārzu arī kā piedāvājumu tūristiem. Latvijas un Lietuvas lauku tūrisma asociācijas palīdzēs saimniekiem veidot dārzu tūrisma piedāvājumu, izveidos vēsturisko dārzu tūrisma maršrutu un veiks mārketinga pasākumus, lai popularizētu vēsturiskos dārzus un šķirnes.

Interreg V-A Latvia – Lithuania

Projekta mērķis ir izveidot un popularizēt ilgtspējīgu pārrobežu agrotūrisma produktu, kas ir pieejams visā programmas teritorijā Latvijā un Lietuvā, tādējādi saglabājot kultūras mantojumu, attīstot un popularizējot uz tā balstītus produktus un pakalpojumus, kā arī veicināt tūristu skaita pieaugumu šajā reģionā. Par pamatu šim agrotūrisma produktam būs lauku saimniecības, kurās tiek uzturētas pārmantotās tradīcijas lauksaimniecībā, zivsaimniecībā, amatniecībā un pārtikas ražošanā un pārstrādē.

Interreg V-A Latvia – Lithuania

Izveidot tūrisma produktu, iekļaujot 4 nelielus etnisko kultūru reģionus, kas balstīti uz UNESCO atzīto “dzīvo kultūru” unikalitāti.

 

Interreg V-A — Estonia–Latvia
Archived - 01.02.2017 - 30.01.2020 (ESTLAT22)

Pārgājienu maršruts gar Baltijas jūras piekrasti Latvijā un Igaunijā

Projekta mērķis ir izveidot pārgājienu tūrisma maršrutu gar Baltijas jūru no Latvijas dienvidrietumu robežas līdz Tallinai Igaunijā. Plānots, ka kopējais maršruta garums būs ap 1100 km un tas būs garākais pārgājienu maršruts Baltijas valstīs.

Maršruts paredzēts kā ilgtspējīgs, dabas, kultūrvidei un vietējai ekonomikai draudzīgs tūrisma produkts, kas iekļautos Eiropas garo distanču kājnieku tūrisma maršrutu tīklā E9. Līdz šim nav bijušas īstenotas iniciatīvas, kuru rezultātā piekrastē būtu izveidots vienots kājnieku tūrisma maršruts, kas veicinātu videi un cilvēka veselībai draudzīgas aktivitātes, vienlaikus dodot ekonomisko pienesumu vietējiem pakalpojumu sniedzējiem. Tajā pat laikā ir liels pieprasījum pēc šāda tūrisma produkta un salīdzinoši maz fizisku un administratīvu šķēršļu, kas traucētu šāda kopēja valsts un pārrobežu tūrisma produkta izveidei un attīstībai.

Interreg V-A — Estonia–Latvia

Projekta mērķis ir radīt un popularizēt tiešsaistes apmācību programmu "Pakalpojumu dizains lauku mazajos un mikro uzņēmumos"  (tiešsaistes apmācību programma ar izdrukājamu rokasgrāmatu lasīšanai), kas stiprinātu saiti starp pieaugušo izglītību un profesionālo darbību MVU lauku tūrismā. 

Nordplus Adult
Archived - 01.08.2016 - 31.01.2018 (2016-1-BG01-KA205-023497)

SEEDs among NEETs

SEEDs among NEETs ir stratēģiska partnerība, kuras mērķis ir labās prakses apzināšana un apmaiņa, organizācijām un visiem, kas strādā ar jauniešu auditoriju sešās Eiropas partnervalstīs, lai novērstu jauniešu bezdarbu.

Projekta mājaslapa: http://seeds.rabotilnik.com

Erasmus+

Projekta mērķis ir lauku tūrisma mārketinga aktivitātes Japānas tirgū, lai popularizētu Latviju, Igauniju un Somiju kā vienotu galamērķi Japānas tūrisma industrijai un individuāliem tūristiem.

 

ERDF Interreg CB
Archived - 01.04.2016 - 30.06.2017 (699418 — COS-TOUR-2015-3-04-1)

TastyCheeseTOUR

Projekta mērķis ir izveidot ar sieru un siera ražošanu saistītus tūrisma maršrutus mazāk attīstītos lauku apvidos, kuros ražo augstas kvalitātes sieru un ir spēkā Eiropas Savienības Pārtikas kvalitātes shēmas „Aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde”, „Aizsargāts cilmes vietas nosaukums”, „Garantētas tradicionālas īpatnības”. Projekts tiks īstenots Spānijā, Slovēnijā, Maltā, Itālijā, Latvijā un Bulgārijā. 

Projekta nolūks ir:

  • rosināt tūrisma produktu un pakalpojumu dažādošanu;
  • veicināt Eiropas dabas, kultūras, vēstures un gastronomiskā mantojuma izmantošanu tūrismā, tā ievešanu tirgū  un pieejamību gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem;
  • atbalstīt lauku ekonomikas atjaunošanos un darba vietu radīšanu, paaugstinot mazo uzņēmumu kapacitāti partnervalstu lauku reģionos.
     
EU

Projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas valsts simtgades svinību daudzveidīgu un kvalitatīvu norišu sagatavošanu un īstenošanu, kā arī izcelt Latvijas laukus kā nozīmīgu, pozitīvu, uz nākotni vērstu simtgades svinību vietu.

VKKF
Archived - 01.01.2015 - 31.12.2016 (CBSSPSF/SC 042015/3)

BALTIC SEA CULINARY ROUTES

Šī projekta mērķis ir izstrādāt un attīstīt kulinārā maršruta tīklu ap Baltijas jūras valstīm, lai stiprinātu identitāti un piederības sajūtu, kā arī, lai saglabātu dzīvotspēju lauku reģionos.

  • Stiprināt Baltijas jūras reģiona identitāti;
  • Uzlabot atpūtu lauku teritorijās ar vietējo pārtiku;
  • Lai saglabātu un stiprinātu dzīvi laukos;
  • Atbalstīt veselīgus ēšanas paradumus, nodrošinot svaigu, vietējo lauku saimniecību un mājražotāju pārtiku.
     
CBSS Regional Identity